Güncel Haberler

07 Tem 2024 - Pazar

Belediyemizden Çocuklara Tiyatro Etkinliği

Belediyemizin düzenlediği tiyatro etkinliği kapsamında, seyirciler 'Kahvede Şenlik Var’ adlı güldürü ile buluşturdu. 

Yaz aylarında vatandaşlar için kültür, sanat, spor dallarında faaliyetler düzenleyen Belediyemiz, etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü birimimizin düzenlediği etkinlikte, Türk edebiyat tarihinin ünlü şairlerinden Sabahattin Kudret Aksal’ın kaleme aldığı ‘Kahvede Şenlik Var’ adlı güldürü türündeki tiyatro oyununu Adıyamanlılarla buluşturdu. İzleyicilerinin çoğunluğunu çocukların oluşturduğu etkinlik, TPAO Konferans Salonunda sahnelendi.

Oyunu izlemekten hoşnut kaldıklarını belirten katılımcılar, Başkanımıza teşekkür etti ve etkinliklerin artarak devam etmesini istedi.

 
“Çocuklarımız Sanat ve Sporun Herhangi Bir Dalı İle Temas Edecek”

Başkan Yardımcımız Mehmet Tırpan ise, “Belediye Başkanımız Abdurrahman Tutdere'nin talimatıyla, Adıyaman Belediyesi olarak yaz aylarında vatandaşlarımızın daha fazla etkinlikle buluşması için gayret ediyoruz. Tiyatro oyunumuz da bunlardan biriydi. Yaz boyunca yine çeşitli tiyatro oyunları ile vatandaşlarımızı buluşturmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra, her hafta bir konteyner kent ya da mahallede düzenlediğimiz sinema etkinliğimiz de yaz boyunca sürecek. Ayrıca çeşitli spor etkinlikleri ile de mutlaka her bir çocuğumuza ulaşacağız. ve yaz sonuna kadar her bir yavrumuzun en az bir tiyatro oyunu ve sinema filmi izlemesini, bir spor etkinliğine katılmasını sağlamış olacağız. Her bir yavrumuzun sanat ya da sporun bir dalı ile temas etmesini sağlayacağız.” diye konuştu. 

×
Fotoğraf Galerisi