Güncel Haberler

30 May 2024 - Perşembe

AKEM’den YKS Öğrencilerine Motivasyon Pikniği

Belediyemiz Kültür ve Eğitim Merkezleri (AKEM) çatısı altında sınava hazırlık kursu alan öğrenciler için YKS sınavı öncesinde motivasyon pikniği düzenlendi.

Ali Dağı mesire alanında gerçekleştirilen etkinlikte, YKS sınavına hazırlanan öğrenciler canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Yemek Dağıtımı Başkan Tutdereden

Çeşitli oyunlarla yıl boyu süren sınava hazırlık temposunun stresini atan öğrencilere yemek dağıtımını Başkanımız kendi elleriyle yaptı. Başkanımız, Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Tırpan ile birlikte masalarına giderek tek tek öğrencilerle sohbet etti ve 8 Haziran’da yapılacak sınav için öğrencilere başarı diledi. 

Üniversiteyi Kazanan Başarılı Öğrencilere Burs Sözü

Adıyaman Belediyesi olarak üniversiteyi kazanan başarılı öğrencilere burs vereceklerinin sözünü veren Başkanımız öğrencilere şöyle seslendi:

“Çok kıymetli genç kardeşlerim hepinizi selamlıyorum. Böyle bir günde sizlerle birlikte böyle güzel bir coğrafyada güzel bir ortamda bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum, hoş geldiniz. İnşallah arzuladığınız, gönlünüzden geçen, kalbinizden geçen istediğiniz yerleri kazanacaksınız. Biz de belediye olarak nereye giderseniz hep yanınızda olacağız, hep destek olacağız sizlere. Önümüzdeki süreçte üniversiteyi kazanacak gençlerimize burs anlamında da ciddi bir planlamamız var ve hepinizin müracaatlarını alacağız ve destek olacağız size.”

Zor Koşullarda Okuyan Bir Ağabeyiniz Olarak Her Zaman Yanınızdayım”

“Ben zor koşullarda okuyan, eğitim sayesinde buralara kadar gelen bir Adıyamanlı  ağabeyinizim. Sizler okuyacaksınız, geleceksiniz kendi memleketinize, şehrinize, kendi insanlarınıza, Türkiye'mize hizmet edeceksiniz. Sizler bu memleketin geleceğisiniz. Adıyaman Belediyesi olarak, Belediye Başkanı olarak bütün gençlerimizin her zaman yanımda olduğumuzu bir kez daha burada da ifade etmek isterim.”

Öğrenciler ve öğretmenler de Başkanımıza sınav öncesi motivasyon etkinliği için teşekkürlerini iletti.

×
Fotoğraf Galerisi