haber

YKS'DE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ONURUNA KAHVALTI

28.7.2022

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, YKS'de dereceye giren öğrenci ve aileleri onuruna kahvaltı programı düzenledi.

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'nda dereceye girerek ilde ilk 10'a giren Adıyamanlı öğrenciler onuruna kahvaltı programı düzenledi.

Belediyemizin Altınşehir Mahallesi'ndeki Sosyal Tesisinde Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç'ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, dereceye giren öğrenciler, aileleri ve okul müdürleri katıldı.

Öğrencilerle tek tek sohbet ederek tebriklerini ileten protokol üyeleri, öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini başarılardan dolayı tebrik etti.

Kahvaltı sonunda davetlilere hitap eden TBMM MSK Başkanı Aydın, öğrencileri tebrik ederek, ömür boyu başarılar diledi.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanımız ise yaptığı konuşmada, "Bizim zamanımızda, yani 1983-84 yıllarında sınava giren öğrenci sayısı 350 bin civarındaydı, şimdi bu sayı 3 milyona ulaşmış durumda. 3 milyon öğrenci arasında bu seviyede olmak müthiş bir şey. Bundan dolayı hepinizi tek tek kutluyorum. Bu ülkenin hikmet sahibi bilge insanlara ihtiyacı var, bu potansiyel de sizde var. İnşallah bunu başarırsınız" dedi.

Program sonunda Başkanımız, başarılı öğrencileri altın, kitap ve kalem hediye ederek ödüllendirdi.