haber

"MUTLU VE GURURLUYUZ"

22.4.2022

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, başta çocuklar olmak üzere tüm ulusun bayramını kutladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, başta çocuklar olmak üzere tarihi zaferlerle dolu olan Türk milletinin bayramını kutladı.

Başkanımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920'yi daha anlamlı hale getirmek için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara hediye edilerek dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları dile getirdi: "Tarihi büyük zaferlerle dolu olan milletimizin, daha aydınlık bir gelecek için büyük önem verdiği çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek ilk kez bayram olma özelliğini de taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başta kendi çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarının ve ulusumuzun bayramını kutluyorum. Temennimiz dünyanın her noktasında savaşların son bulması ve çocukların daha güzel şartlarda büyüdüğü bir dünyaya erişilmesidir" şeklinde konuştu.