haber

KÖTÜ KOKU VE HASTALIK TEHDİDİNE İZİN VERİLMİYOR

19.5.2022

Belediyemiz, kötü koku ve hastalık tehdidine sebep olan etkenleri ortadan kaldırmak için şehir merkezindeki çöp kovaları ve diğer atık kovalarını rutin olarak temizliyor.

Şehir genelinde kötü koku ve görüntüye sebep olacak etkenleri ortadan kaldıran Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, bunun için çöp konteynırları, çöp kovaları ve diğer atık kovalarında da rutin bakım yapıyor. Özel ilaçlama yöntemiyle temizlenen kovaları dezenfekte eden ekipler, bu şekilde il merkezinde olası zararlı böcek ve bakterilerin önüne de geçiyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkililerimiz, düzenli olarak çöp konteynerleri ve diğer atık kovalarında dezenfekte işlemi uyguladıklarını dile getirerek, bu şekilde hem pis kokuların giderildiğini, hem haşerelerle mücadele edildiğini ve hem de hastalık tehdidini minimuma indirdiklerini belirtti.

Yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise temiz bir şehirde yaşamalarına olanak sağlayan yetkililerimize teşekkür etti.