haber

KAR EZİYETE DEĞİL, KEYİFE DÖNÜŞTÜ

4.2.2023

Beklenen kar yağışına sonunda kavuşan Adıyamanlılar, Belediyemizin aldığı erken tedbir sayesinde karın eziyetini değil, keyfini yaşıyor.

Adıyaman'da etkili olması beklenen olası kar yağışına karşın bu yıl tedbirlerini erken alan Belediyemiz, 2 greyder, 4 küreme ve tuzlama aracı, 20 JCB kepçe, 5 pikap, 5 binek aracı ve 3 loder ile 160 personelden oluşan ve Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan karla mücadele ekibi ile şehrin dört bir yanında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç'ın da sahada yer alarak an be an takip ettiği çalışmalar kapsamında ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkanımız, karın yağdığı ilk dakikadan itibaren ekiplerin sahada olduğunu ve yol açma ve tuzlama çalışması gerçekleştirdiğini söyleyerek, "Karlı yollarımızı biz açarız, vatandaşlarımızın gönül yolları açık kalsın ve karın keyfini çıkarsın" diye konuştu.

BAŞKANIMIZ, ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Karla mücadele çalışmaları boyunca bir an olsun sahadan ayrılmayan Başkanımız, gelen ihbarları da bizzat kendisi takip ediyor.

İncelemeler sırasında, oluşturulan ekiplerin gayretlerine de dikkat çeken Başkanımız, mesai arkadaşlarına bu zorlu görevde yaptıkları fedakar çalışmalardan ötürü teşekkür etti.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Kar yağışından olumsuz etkilenen bir diğer canlı olan sokak hayvanlarını bu yağışta da unutmadıklarını söyleyerek konuşmasına devam eden Başkanımız, "Sokaktaki sessiz dostlarımız için endişelenen vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun, uçan kuştan, sokaktaki sevimli dostlarımıza kadar hiçbir can dostumuzu yalnız bırakmıyoruz" dedi.