haber

'DEĞİŞİME EL VER' PROJESİ YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

30.5.2022

Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen 'Değişime El Ver' projesi kapsamında düzenlenen 'İnsan Ticareti ve Emek Sömürüsü' konulu kısa film, fotoğraf ve resim yarışmalarına katılarak dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Belediyemizin, Türkiye'de çocuk ticareti ve emek sömürüsü konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sürdürdüğü ve AB ile Avrupa Konseyi tarafından da finanse edilen 'Değişime El Ver' projesi kapsamında düzenlediği 'İnsan Ticareti ve Emek Sömürüsü' konulu resim, fotoğraf ve kısa film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törende dağıtıldı.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, İnsan Kaynakları Müdürümüz Aysun Hallaç ile dereceye giren sanatçılar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanımız, böyle anlamlı bir projeye eserleriyle katkı sunan tüm yarışmacılara teşekkür ederek, "Uzman jüri üyeleri tarafından ödül almaya hak kazanan tüm kardeşlerimi kutluyorum" dedi.

Birincilere 6 bin TL, ikincilere 4 bin TL ve üçüncülere 2 bin TL ödül dağıtılan törende; Resim kategorisinin ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada birinciliği Mehmetçik İlkokulu öğrencisi M. Talha Temel elde ederken, ikinciliği yine Mehmetçik İlkokulu öğrencilerinden Asmin Sertkaya, üçüncülüğü ise Ayyıldız İlkokulu öğrencisi Ahmet Nedim Bilgiç elde etti. Resim kategorisinin Ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen yarışmada da birinciliği Türkiye Petrolleri Ortaokulu öğrencisi F. Zehra Doğan, ikinciliği Altınşehir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayşe Aslancan, üçüncülüğü ise Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Elvan Aslan elde etti.

Fotoğraf kategorisinde de birinciliği elde eden Musa Gürbüz, ikinciliği elde eden M. Ali Ergün ve üçüncülüğü elde eden Ferit Gölgül dereceye girmeyi başardı.

Kısa Film kategorisinde ise birinci Mehmet Atci, ikinci Talat Doğan ve üçüncü Mahmut Beküç ödüllerini Başkanımızın elinden aldı.