haber

"BİRLİĞİMİZİ HİÇ KİMSE BOZAMAYACAK"

8.8.2022

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Muharrem Ayı dolayısıyla ziyaret ettiği Yeni Mahalle Cemevinde bir araya geldiği alevi vatandaşlarla sohbet edip, Ankara'da cemevlerine yönelik düzenlenen saldırılardan dolayı 'geçmiş olsun' dileğini iletti.

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Muharrem Ayı dolayısıyla Yeni Mahalle Cemevini ziyaret ederek, Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi ve alevi vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyarette, geçtiğimiz ay Başkent Ankara'da cemevlerine yönelik gerçekleştirilen provokatif saldırılara tepki de gösteren Başkanımız, Türkiye'de hep bir arada kardeşçe yaşayan Alevi ve Sünni vatandaşların arasındaki birliği hiçbir şer odağın bozamayacağını belirterek, "Aşure Günü münasebetiyle Yeni Mahalle Cemevinde kıymetli hemşerilerimizle bir araya geldik. Bu anlamlı gün vesilesiyle, geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşanan Cemevi saldırıları nedeniylede hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan bu saldırıları bir kez daha şiddetle kınıyorum. Çünkü cemevlerine yapılan saldırı, milletimize ve manevi değerlerimize yapılmış sayıyoruz" şeklinde konuştu.

Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkanımıza teşekkür etti.