haber

ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN ŞEVENK YOLU TRAFİĞE AÇILIYOR

7.8.2022

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Millet Caddesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni birbirine bağlayacak olan ve kısa süre önce altyapı çalışmaları tamamlanan Şevenk Yolunda sürdürülen asfaltlama çalışmaları yerinde inceledi.

Belediyemiz tarafından, Millet Caddesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni birbirine bağlamak için Şevenk Yolunda sürdürülen alt ve üstyapı çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Daha önce Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz tarafından altyapı işlemleri gerçekleştirilen yolda, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından kolları sıvayan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından da üstyapı çalışmalarına başlanıldı.

Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, kısa süre içerisinde trafiğe açılması beklenen yolun tamamlanması ile ilde alternatif bir yolun daha hizmet vereceğini ifade ederek, "Göreve geldiğimiz günden beri şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla ulaşım ağını genişletmek için yoğun bir gayret ortaya koymuştuk. Bu yolardan sadece bir tanesi olan Şevenk Yolu'nda da sürdürdüğümüz yol açma ve genişletme çalışmaları kapsamında, asfalt serimi devam ediyor. Millet Caddesiyle 400 Yataklı Hastaneyi bağlayacak olan yolda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, personellerimize kolaylıklar diledik. İnşallah en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp yolu trafiğe açacağız" diye konuştu.