haber

ÇÖLYAK HASTALARINA ÜCRETSİZ EKMEK

31.8.2022

Belediyemiz tarafından il merkezindeki çölyak hastalarına yönelik açılan fırında üretilen ekmekler hastalara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Belediyemiz tarafından çölyak hastalarına yönelik glütensiz mamulleri üretmek için kurulan fırında üretilen ekmekler, hastalara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren yetkililerimiz, ildeki çölyak hastalarına bir nebze olsun destek olmak için gerçekleştirdikleri çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Adıyaman Belediyesi olarak ilimizde yaşayan çölyak hastalarına hizmet vermesi amacıyla kısa süre önce hizmete açtığımız fırınımızda üretilen glütensiz gıdalar hastalarımıza ücretsiz olarak dağıtılıyor" diye konuştu.

Verilen desteklerden dolayı Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür eden Adıyaman Çölyak Derneği Başkanı Salih Gültoplayan ise "Adıyaman Belediyesi tarafından çölyak hastalarımıza yönelik çalışmalardan dolayı Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yapılan destekler sayesinde hastalarımızın yükü bir nebze olsun hafifleyecektir" şeklinde konuştu.