Share

‘HISN-I MANSUR’DA RAMAZAN AKŞAMLARI’ KUR-AN’I KERİM TİLAVETİYLE BAŞLADI

     Belediyemiz tarafından Ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ İshak Danış hocanın muhteşem Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başladı.

     11 Ayın Sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bu yıl da birbirinden değerli isimleri hemşerilerimizle buluşturacak olan Belediyemiz, ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programlarına Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başladı.

   Ramazan ayı boyunca her akşam 22.00 ile 23.59 saatleri arasında Demokrasi Parkındaki alanda gerçekleşecek olan ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ etkinliklerinin ilk gün programına katılan kadın-erkek, genç-yaşlı yüzlerce vatandaş İshak Danış hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle mest oldu.

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun ev sahipliğini yaptığı programa Valimiz Nurullah Naci Kalkancı, Garnizon Komutanımız Albay Davut Kulalar, Jandarma Alay Komutanımız Ercan Atasoy, Cumhuriyet Başsavcımız Fatih Karabacak, İl Emniyet Müdürümüz Metin Alper, sivil tolum kuruluşu temsilcilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Kur-an’ı Kerim tilavetinden sonra sahneye çıkan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, tüm Adıyamanlıların Ramazan ayını tebrik ederek, tüm inanlardan İslam dünyası, ülkemiz ve ilimiz için dua istedi. Başkanımız, Kur-an’ı Kerim tilavetini gerçekleştiren İshak Danış hocayı da tebrik ederek, hediyesini ve teşekkür belgesini takdim etmesi için Valimiz Nurullah Naci Kalkancı’yı sahneye davet etti.

    Sahneye çıkarak kısa bir konuşma yapan Vali Kalkancı, Adıyaman’da sokağa çıkıldığında Ramazan ayının manevi havasının açıkça görülebildiğini ve bunun da oldukça hoş bir durum olduğunu dile getirdi. Konuşmasının devamında İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarına da dikkat çeken Valimiz, Türkiye’nin her zaman olduğu gibi yine mazlumun ve halkının yanında olduğunu söyleyerek, tüm Müslümanlardan Filistin halkı için dua istedi.

    Konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı ile Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, İshak Danış hocaya teşekkür belgesi ile plaket takdim etti.

Oluşturulma Tarihi : 17.05.2018