Share

BELEDİYEMİZDEN 2 BİN 500 KİŞİYE AŞURE

     Muharrem ayı dolayısıyla aşure programı tertipleyen Belediyemiz, il protokolünün de katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte 2 bin 500 kişiye aşure dağıttı.

    Belediyemiz, muharrem ayı dolayısıyla aşure programı düzenledi. Demokrasi Parkında gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

     Vali Nurullah Naci Kalkancı, Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, İl Müftüsü M. Ali Öztürkcü, Süryani Kadim Metropoliti Melki Ürek, siyasi parti temsilcileri, Alevi kanaat önderleri, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda 2 bin 500 kişilik aşure dağıtıldı.

    Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, “Yine bir hicri yılbaşını idrak ettik ve hicri yılbaşından sonra ilk ay olan Muharrem ayı içerisindeyiz. Bizim İçin bu ay Peygamber Efendimizin Ciğer Paresinin, makam için iktidar için hunharca katledildiği bir aydır. Bu günde hala makam mevki ve iktidar için kardeşini akrabasını yok etmeye çalışan insanlar görüyoruz, mal mülk sevdası için birbirlerine zarar verenleri görüyoruz biz eğer o gün Hz. Hüseyin Efendimizin yanında olacaksak bu günde Hak’kın yanında olmamız lazım, hakikatın yanında olmamız lazım ve onların inadına birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza etmemiz lazım. Bizimde tıpkı bir aşure gibi hangi fikirde olursak olalım, hangi yapıda olursak olalım aşure kazanındaki aşure gibi birlikte olmamız lazım, bu sebeple biz nifaka, teröre ve her türlü ayrışmaya karşı aşureyi birlik ve beraberliğin sembolü olarak görüyoruz” dedi.

    Konuşmaların ardından Alevi Kanaat Önderi Mahmut Dolaş’ın yaptığı dua sonrasında aşure dağıtımına geçildi.

Oluşturulma Tarihi : 09.10.2017