Share

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

    Tedavi gördüğü Ankara’da önceki gün yaşama gözlerini yuman Belediye Başkan Yardımcımız Hasan Basri Kızılbay ebediyete uğurladı.

    Uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Ankara’da önceki gün yaşama gözlerini yuman Belediye Başkan Yardımcımız Hasan Basri Kızılbay, binlerce seveni, dostu ve akrabası tarafından ebediyete uğurladı.

   Adıyaman Belediyesi Yeni Mezarlık Camiinde kılınan cenaze namazıyla toprağa verilen Kızılbay’ı son yolculuğuna Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Belediye Başkan Yardımcılarımız, kamu kurum ve kuruluş ile belediye birim müdürleri başta olmak üzere protokol üyeleri, sevenleri, dostları ve akrabaları uğurladı. Aile mezarlığına defnedilen Hasan Basri Kızılbay için taziyeleri kabul eden Belediye Başkanımız oldukça üzgün göründü.

HASAN BASRİ KIZILBAY KİMDİR

    1970 yılında Adıyaman’da doğan Hasan Basri Kızılbay, İlk, Orta ve Lise tahsilini Adıyaman’da tamamladıktan sonra yüksek tahsilin İnönü Üniversitesinde tamamladı. 1988 yılında Atatürk Barajında teknik ressam olarak çalışan Kızılbay, 1992 yılında Adıyaman Belediyesi imar uygulama teknisyeni olarak görev yaptı. 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1999 yılında tekrar Adıyaman Belediyesine geçiş yaparak çeşitli görevlerde bulunan merhum başkan yardımcısı evli ve 2 çocuk babası.

Oluşturulma Tarihi : 16.07.2017