Share

ADIYAMANLILAR VE ADIYAMAN SEVDALILARI BU İFTARDA BULUŞTU

     Belediyemiz ile ADVAK tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yıl da Ankara’daki Adıyamanlıları ve Adıyaman sevdalılarını bir araya getirdi.

    Belediyemiz ile Ankara’daki Adıyamanlıları bir araya getiren Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı (ADVAK) tarafından Ankara’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yılda gerçekleştirildi.

    Ankara’da yaşayan yüzlerce Adıyamanlı ve Adıyaman sevdalısını bir araya getiren iftar programa TBMM Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Adıyaman milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, Adıyamanlı bürokratlar ile Adıyaman’da görev yapmış olan bürokratlar, işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.

     Ev sahibi olarak davetlilerle yakından ilgilenen Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ile TBMM Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ve ADVAK Başkanımız Şevket Gürsoy’un açılış konuşması yaptığı iftar programı sonunda Belediyemiz tarafından davetlilere Adıyaman ile çeşitli hediyeler verildi.

    Açılış konuşmasında Adıyamanlılarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ile Adıyaman’ın barış, huzur ve hoşgörüsüne vurgu yapan TBMM Başkan Vekilimiz ve AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın’dan sonra ev sahibi sıfatıyla söz alan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Ankara’da yaşayan Adıyamanlı hemşehrileriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Adıyaman’ın barış ve huzur kenti olduğuna dikkat çeken Başkanımız, Adıyaman’ın daha yakından tanınması için davetlilerden komşularını ve dostlarını Adıyaman’a davet etmelerini istedi. ADVAK Başkanımız Şevket Gürsoy ise yaptığı konuşmada programın gerçekleşmesine büyük katkı sunan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

   İftar programından sonra TBMM Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın başkanlığında gerçekleştirilen ve Adıyaman’ın sorunlarının konuşulduğu toplantıya katılan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve diğer yetkililer, Adıyaman’ın sorunlarını masaya yatırdı.

Oluşturulma Tarihi : 17.06.2017