Share

ASKİM’DEN TAM MESAİ

     Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz şehrin birçok noktasında önemli çalışmalara imza atıyor.

   Havaların ısınmasıyla birlikte yürüttüğü çalışmalara yenilerini ekleyen Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz (ASKİM), şehrin birçok noktasında önemli çalışmalara imza atıyor.

   Son olarak, kısa süre önce Atatürk Bulvarına bağlanan 3. Çevreyolunda ana kolektör hattı döşeme çalışmalarına başlayan ASKİM ekiplerimiz, 3. Çevreyolunun Siteler Mahallesi kısmında kalan Atatürk Bulvarı ile Malatya Yolu arasında bölümde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

   Yine, 3. Çevreyolu’nun Yeni Mahalle kısmında gerçekleştirilen yol açma çalışmaları sonucunda ara sokaklar için sürdürdükleri kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarının da devam ettiğini bildiren yetkililer, diğer çalışmalarla ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “ASKİM olarak şu an şehrin birçok noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Bunlardan en önemlisini 3. Çevreyolunda gerçekleştiriliyordu. Bunun yanında, Atatürk Bulvarı kuzey servis yolu boyunca hal kompleksi kavşağından başlayıp karayolları kavşağına kadar devam edecek olan kanalizasyon ana kolektör hattı döşeme işinin de şimdiye kadar yaklaşık 2 bin metresini tamamlamış bulunuyoruz. Yine Atatürk Bulvarı kuzey servis yolu boyunca aspestli boruların değişim işinin de 4 bin metreden fazlasını tamamladık. Bu kısımda sokak ve evsel bağlantılar da ekiplerimiz tarafından tamamlandı. Atatürk Bulvarında çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bulvardaki çalışmaların yanı sıra Altınşehir Mahallesi 3048 sokakta 280 metrekarelik 300’lük kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Varlık Mahallesi’nde bulunan Musalla TOKİ’nin güneyinde bulunan derenin ıslahından sonra Q 600’lük kanalizasyon döşeme işini de tamamlayan ekiplerimiz, İmamağa Mahallesi’nin 1965. sokağında 120 metre kanalizasyon ve 130 metre içme suyu döşeme çalışması ile 1966. sokağında 150 metre kanalizasyon döşeme çalışmasını da bitirdiler. Diğer ekiplerimizde, Alitaşı ve Altınşehir Mahallelerinde çalışmalarını tamamladı. Bunlardan birisi Alitaşı Mahallesi 1254 numaralı sokakta 400 metre içme suyu hattı döşeme işini, diğeri de Altınşehir Mahallesi Bağdere Sokakta 400 metre kanalizasyon hattı döşeme işini bitirerek halkımızın hizmetine sundu.”

Oluşturulma Tarihi : 16.05.2017