Share

BAŞKANIMIZDAN, ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu yayımladığı mesajında, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile Şehitler Günü’nü kutladı.

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü ile Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

   Vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için çekinmeden canını veren tüm şehitleri rahmetle andığını söyleyen Başkanımız, “Türk milleti, mevzu bahis vatan olduğunda tarihin her safhasında sahnedeki yerini almış ve önemli başarılara imza atmıştır. Kurtuluş Savaşı ve sonrasında olduğu gibi, 15 Temmuz’da vatanına olan bağlılığını canı pahasına ortaya koyan bu aziz millet, bugün de huzuruna ve birliğine saldıran şer odaklara karşı aynı mücadeleyi sürdürmektedir” diye konuştu.

   18 Mart 1915 tarihinin anlamının Türk milleti için çok büyük olduğuna da vurgu yapan Başkanımız sözlerine şöyle devam etti: “18 Mart Çanakkale Zaferi; vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin ve milletimizin bekası, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması adına oldukça önemli bir yere sahiptir. 102. yılını kutladığımız bu büyük mücadelede varını yoğunu feda eden ecdadımızın, şer odaklarına karşı verdiği mücadeleyi bugün de aynı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bugün millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak bunu şanlı ecdadımıza borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, cennet vatanımızı canlarıyla ve kanlarıyla bizlere bırakan tüm şehitlerimizi ve vefat eden kahraman gazilerimizi rahmet, hayatta olan gazilerimizi de minnetle anıyor, tüm milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni ve Şehitler Günü’nü kutluyorum.”

Oluşturulma Tarihi : 16.03.2017