Share

BAŞKANIMIZDAN ‘SU’ AÇIKLAMASI

     Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu, Kurban Bayramı öncesi yaşanan su kesintileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

      Kurban Bayramı öncesi yaşanan içme suyu kesintisinden dolayı bir açıklamada bulunan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Allah’ın verdiği suyun tamamını vatandaşa ulaştırdıklarını, buna rağmen sorunu minimuma indirmek için gece yarılarına kadar çalıştıklarını dile getirdi.

    Belediye Başkanımız, halk ile protokolün bayramlaşmak için bir araya geldiği törende yaptığı konuşmada yaşanan su kesintilerinin en çok kendisini rahatsız ettiğini ve çözüm için yoğun gayret ortaya koyduklarını dile getirerek şunları söyledi: “Adıyaman Belediyesi olarak birçok konuda önemli, çalışmalar yürütüyoruz ancak bu önemli çalışmaların yanında aksaklık gösterdiğimiz taraflarda var. Bunların başında da su sorunu geliyor. Yaşanan su kesintileri en çok beni rahatsız ediyor. Buradan şunu söyleyebilirim ki, Allah ne kadar su verdiyse bu suyun tamamını şehre aktarıyoruz, her hangi bir kesinti yapmıyoruz. Ancak Havşeri’de köylüler bahçelerini haftada iki kez sularken son bayram arifesinde 8 gündür aralıksız sulama yapıyorlar. Yaptığımız görüşmelerde arife günü sulama yapmayacaklarının sözünü vermelerine rağmen bugün yine sulama pompalarını çalıştırdılar. Bu bir ihtiyaçtan mı, yoksa bir kasıttan mı kaynaklanıyor bilemiyorum ama eğer ortada bir kasıt varsa bunun çok büyük bir vebal olduğunu bilmeleri gerekiyor.”

     “Bu mübarek günde kimseyi susuz bırakmak istemiyoruz” diyerek konuşmalarını sürdüren ve su sorununun önüne kalıcı bir şekilde geçmek için iki tane çözüm olduğunu yineleyen Başkanımız konuşmasına şöyle devam etti: “Bunlardan birincisi Çat Barajındaki arazi sulama tünelleridir. Bu projenin hayata geçirilmesi için milletvekillerimiz gereken gayreti ortaya koyuyor. Eğer bu proje tamamlanırsa tarımsal sulama suyu Çat Barajından karşılanacağı için Havşeri’deki suyun tamamını da biz alabileceğiz. İkinci ve en önemli çözüm yolu ise Koçali Barajıdır. Koçali Barajı da şehrimizin su ihtiyacının uzun vadeli çözümü olacaktır. İnşallah bu projeler en kısa sürede biter ve halkımızın bu mağduriyeti sona erer.”

Oluşturulma Tarihi : 31.08.2017