Share

HALK İLE PROTOKOL BAYRAMLAŞTI

    Kurban Bayramı dolayısıyla Adıyaman’da protokol üyeleri ve halkın katılımıyla resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

     Kurban Bayramı dolayısıyla Belediyemizin ev sahipliğinde protokol üyeleri ve halkın katılımıyla resmi bayramlaşma töreni düzenlendi. Mimar Sinan Kültür Parkında bulunan Nikâh Salonunda gerçekleşen törende misafirlerini kapıda karşılayan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, gerek protokol üyeleriyle gerekse halkla yakından ilgilendi. Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun ev sahipliğini yaptığı törene; TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Vali Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat ve Salih Fırat, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

       Protokol üyelerinin vatandaşlarla tek tek bayramlaşması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı. Başkanımızdan sonra sırasıyla söz alan AK Parti Adıyaman milletvekilleri Salih Fırat, İ. Halil Fırat ve Adnan Boynukara da tüm İslam aleminin ve programa katılan davetlilerin bayramını kutladı.

     Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak Arakan başta olmak üzere tüm dünyada Müslümanlara yönelik yapılan zulümlere dikkat çeken TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise bayramların birlik ve beraberlik için oldukça önemli günler olduğunu dile getirerek, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.

     Son olarak söz alan Vali Nurullah Naci Kalkancı da tüm İslam aleminin ve Adıyamanlıların bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

       Konuşmaların ardından program sona erdi.

     Bayramlaşma töreninin ardından protokol üyeleri, Şehit GKK Mehmet Deniz, Şehit Uzman Çavuş Faruk Yüksel ve Şehit Gece Bekçisi Mehmet Ağır’ın ailelerini ziyaret ederek bayramlaştı. Protokol üyeleri daha sonra İl Jandarma Komutanlığında personel ve askerle, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurlarıyla, rehabilitasyon merkezinde kalan koruma altındaki çocuklarla ve çadır kentteki Suriyeli sığınmacılarla bayramlaştı.

Oluşturulma Tarihi : 31.08.2017