Share

BAŞKANIMIZDAN ‘19 MAYIS’ MESAJI

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

    19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm milletin ve özellikle de gençlerin bayramını kutlayan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, kurtuluş mücadelesinin sembolü olan 19 Mayıs’ta şehitlerimizi de unutmayarak, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diledi.

    Başkanımız mesajında 19 Mayıs’ın tarihçesinden kısa bir şekilde bahsederek, “19 Mayıs 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti için bağımsızlık mücadelesinin başladığı gündür. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi Erzurum, Sivas ve Amasya’ya yayılıp, buradan da tüm ülkeyi kaplamıştı. Tıpkı bugün olduğu gibi 1919’da da ülkesine ve vatanına bağlılığını canı pahasına ortaya koyan milletimiz, çok önemli bir zafere imza atmıştı” dedi.

    20 Haziran 1938’de alınan karar ile ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanmaya başlayan, 19 Mayıs’ın tüm milletimize hayırlı olmasını dileyerek sözlerini sürdüren Başkanımız şunları söyledi: “Bu önemli tarih daha sonra geleceğimizin teminatı olan gençlerimize atfedilmişti. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla büyüyen ve gelişen ülkemizi daha müreffeh bir ülke haline getirmek için üzerlerinde büyük bir sorumluluk bulunan tüm gençlerimiz başta olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Oluşturulma Tarihi : 18.05.2017