Share

BAŞKANIMIZDAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

    Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, yayımladığı mesajında tüm annelerin gününü kutladı. Başkanımız, “Dinimizin, cenneti ayaklarının altına serdiği tüm annelerin günü kutlu olsun” dedi.

     Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

     Mesajına İslam dininin cenneti ayaklarının altına serdiği tüm annelerin gününü kutladığını söyleyerek başlayan Başkanımız, “Dinimizde annelerimiz oldukça önemli bir yere sahiptir. ‘Cennet annelerin ayaklarının altındadır’ hadisinde de bu açıkça ortaya konulmaktadır. Geleceğin bireylerini doğurup-büyüten, verdiği ilk eğitimle ahlaklı bir şekilde yetiştiren annelerin ayaklarının altına cenneti seren dinimizde vurguladığı gibi kadınlarımız, annelerimiz yılın sadece bir günü değil, her günü iyi bir şekilde hatırlanıp, yaşamın her anında sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklanmalıdır. Varlığıyla hayata anlam katan, şefkat dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 14.05.2017