Share

İTFAİYECİLERİMİZDEN, YALNIZ YAŞAYAN ANNE VE KIZ ÇOCUĞUNA YARDIM

     İtfaiye Müdürlüğümüzde görevli personellerimiz, kızıyla yalnız yaşayan ihtiyaç sahibi kadına yardım etti.

  İtfaiye Müdürlüğümüzde görevli personel daha önce 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yoksul engelli ailelerine yaptıkları yardımın benzerini, Varlık Mahallesinde kızıyla birlikte yalnız yaşayan Gülizar Doğan’a yaptı.

   Her şartta vatandaşın yanında olmayı görev bilen İtfaiye Müdürlüğümüzün C Vardiyasında görevli itfaiye erleri, 6 yıl önce imam nikahı ile evlendiği eşinden ayrıldıktan sonra 5 yaşındaki kızıyla birlikte yardıma muhtaç durumda yaşayan Gülizar Doğan’a ve kızına gıda ve çocuk giyimi yardımında bulundu.

   Pazarlarda akşam vakti ucuz çürümüş meyve ve sebze toplayarak karınlarını doyurduklarını, ev kirasını da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın verdiği parayla karşıladıklarını söyleyen Doğan’ın ve kızının ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, “Vatandaşlarla iç içe olmak bizim en asli görevlerimiz arasında yer alıyor. Sadece yangında, selde yada diğer olumsuz durumlarda yanında olmadığımız vatandaşlarımızla çeşitli etkinliklerde de bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Daha önce 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımızın ailelerine yaptığımız yardımların benzerini yerel basında yardıma ihtiyaç duyduklarını öğrendiğimiz Doğan ailesi için de gerçekleştirdik. Bu anlamda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 30.01.2017