Share

ASKİM, SAMSAT’TAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

    Samsat’ta yaşanan 5.5’lik depremden hemen sonra Samsat’a giden ve tüm imkanlarını seferber eden Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

    Geçtiğimiz hafta Samsat’ta meydana gelen 5.5’lik depremden sonra bölgeye giden ilk kurumlardan bir tanesi olan belediyemiz gönüllerde taht kurmuştu. Belediyemize bağlı bazı birimler çalışmalarına halen devam ediyor.

   Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM)’müze bağlı ekipler, Samsat ilçe merkezinde çalışmalarına aralıksız devam eden birimlerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren ASKİM Müdürümüz Emre Özdal, depremin ilk gününden bu yana ilçede hasar gören altyapıların onarıldığını ve ilçenin su sorununun büyük oranda çözüldüğünü dile getirerek, “İlçenin muhtelif yerlerinde ve okulların önünde kurulan mobil WC’lerle, 40’a yakın eve su bağlantısı gerçekleştirdik. Bunun yanında yine ilçe merkezinde 80 civarında su arızası giderdik. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

   Belediyemizin çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Samsat halkı ise Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine teşekkür ettiler.

Oluşturulma Tarihi : 09.03.2017