Share

RAMAZAN BAYRAMINA HAZIRIZ

    Adıyamanlıların Ramazan Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için yoğun bir şekilde çalışan Belediyemiz hazırlıklarını tamamladı.

   Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamlayan Belediyemiz, hemşerilerimizin bayramı bayram tadında geçirmesi için 24 saat görevinin başında olacak.

  Bayram öncesi ve süresince oluşabilecek aksaklıkların anında giderilmesi, mezarlık ile ibadethane bakımları gibi konularda çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz, halkın daha rahat bir bayram geçirebilmesi için gece gündüz demeden çalışıyor.

    15, 16 ve 17 Haziran tarihlerinde kutlanacak olan Ramazan Bayramı öncesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen genel temizlik, ibadethane temizliği ve genel mezarlık bakımı, Ramazan Bayramında da bayram namazı sonrası mezarlık ziyaretinde bulunacak olan vatandaşlara peksimet ve meyve suyu dağıtımı, Zabıta Müdürlüğümüz tarafından seyyar satıcıların yerlerinin belirlenmesi ve belediye otobüslerimizin bayram süresince ücretsiz hizmet vermesi gibi başlıca çalışmaları tamamlayan Belediyemiz, sorunsuz bir bayram için her türlü önlemi aldı.

    Ramazan Bayramı dolayısıyla çalışmalarına çok erken başlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin çalışmaları hakkında da bilgi veren yetkililerimiz, mezarlıklarda bayram temizliği ile şehitlikte bakım ve düzenleme çalışmalarının tamamlandığını dile getirerek, vatandaşların daha sağlıklı bir bayram geçirebilmesi için bu çalışmaların bayram süresince de devam edeceği talimatını verdiğini sözlerine ekledi.

   Bayram süresince olabilecek en küçük aksaklığın bile önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışacak olan Belediyemizin, vatandaşlarımızdan gelebilecek şikayetlere anında müdahale edebilmesi için ALO 153 Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarının 24 saat hizmette olacağını da söyleyen yetkililerimiz, bayram boyunca dilek, talep ve şikayetlerde bulunacak olan vatandaşlarımızın bu yolla ilgililere ulaşabileceği belirtti.

    Yetkililerimiz, bayram hazırlıklarıyla ilgili yaptığı değerlendirmenin sonunda daha önceki bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da belediyeye ait otobüslerin ücretsiz hizmet vereceğini dile getirerek, “Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’dan alınan talimat gereğince vatandaşlarımızın daha huzurlu bir bayram geçirmesi için son derece özenli bir çalışma yürütüyoruz. Bunun için yaptığımız toplantılarda, mezarlık ve camilerdeki temizlik ve düzenlemelerinde diğer çalışmalara kadar birçok konuda kararlar alındı. Bayram süresince sorunlara anında müdahale edebilmek için; Zabıta, Temizlik İşleri, Su ve Kanalizasyon, Mezarlıklar ve İtfaiye başta olmak üzere hizmet birimlerinde nöbetçi ekipler oluşturuldu. Yine geçmişteki bayramlarda olduğu gibi arife günü ve bayramın ilk günü sabah kabir ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için Altınşehir Cami, Esentepe TOKİ Cami ve eski Doğum Hastanesi önünden mezarlığa otobüsler ücretsiz olarak servis yaparken, normal otobüslerde Ramazan Bayramı süresince ücretsiz taşıma hizmeti verecek” şeklinde konuştu.

    Yapılan çalışmalar hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ise Adıyamanlıların bayramı en güzel şekilde geçirmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını ve bayram süresince de yapmaya devam edeceklerini dile getirerek, tüm hemşerilerinin bayramını kutladı.

    Başkanımız, il protokolüyle birlikte bayramın birinci günü olan 15 Temmuz Cuma günü saat 10.00’da Mimar Sinan Kültür Parkında halkla bir araya gelerek bayramlaşacak.

Oluşturulma Tarihi : 13.06.2018