Share

İLAÇLAMA PERSONELİMİZE ‘BİYOSİDAL ÜRÜN UYGULAYICISI’ SERTİFİKASI

    Belediyemiz ile Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Belediyemiz personeli ile il genelinde ilaçlama faaliyetleri yürüten özel kuruluş ve kurum personeline yönelik düzenlenen ilaçlama eğitimi sona erdi.

     Adıyaman halkına daha sağlıklı hizmet verebilmek için personel eğitimlerine önem veren Belediyemiz, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği Biyosidal Ürün Uygulayıcı sertifika eğitimini tamamladı.

     İl genelinde ilaçlama faaliyetleri yürüten resmi ve özel firma görevlilerinin yanı sıra Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müzde görevli ilaçlama ekibinde çalışan personelinde katıldığı eğitim seminerinde sertifika almaya hak kazanan 24 kursiyer sertifikalarını aldılar. Adıyaman 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine Adıyaman Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, Park ve Bahçeler Müdürümüz Sıddık Aydık ile kursiyerler katıldı.

   Verilen eğitimler sonunda dağıtılan sertifikalar ile ilgili bilgi veren yetkililer, eğitim seminerinin düzenlemesindeki amacın ilaçlama yapan arkadaşların daha sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirmeleri olduğunu söyleyerek, “İlaçlamaların yapıldığı zaman insan sağlığı üzerinde duruyoruz. Arkadaşlarımıza ilaçlama esnasında ilaçların insan sağlığı üzerindeki etkilerini anlattık. Yapılan ilaçlamanın daha etkin, daha sağlıklı olmasını hedefleyerek ilaçlama yapan görevlinin hem kendisine, hem de bulunduğu çevreye ve insanlar ile diğer canlılara zarar vermemesini sağlamak amacıyla bu eğitim verdik. Bu eğitim sonunda dağıttığımız Biyosidal Ürün Uygulayıcısı Sertifikasını alan arkadaşlarımız 10 yıl boyunca ilaçlama şirketlerinde ilaç uygulama yetkisi almış oluyor. Kursiyerlerimize hayırlı olsun” diye bilgi verdi.

    Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan kursiyerler sertifikalarını Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, Park ve Bahçeler Müdürümüz Sıddık Aydık’ın elinden aldı.

Oluşturulma Tarihi : 11.07.2017