Share

GELECEĞİN SÜRÜCÜLERİ İÇİN UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİM PARKIMIZI HİZMETE AÇTIK

    Belediyemiz tarafından, geleceğin sürücülerinin eğitimli bir şekilde yetişmesi için Cumhuriyet Mahallesinde kurulan Trafik Eğitim Parkı’nın açılışı yapıldı.

  Belediyemiz, geleceğin sürücüleri olan minik öğrencilerin trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenebilecekleri ‘Trafik Eğitim Parkı’nı hizmete açtı.

  Cumhuriyet Mahallesi 2. Çevreyolu’nda bulunan ve içinde yatay-düşey trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri, yaya geçitleri, yaya kaldırımları ve eğitim pistlerinden oluşan Trafik Eğitim Parkının açılış programına Belediye Başkan Vekilimiz Muhittin Büyük, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Vechi Yüksek, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Hasan Patat, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Osman Kolay, birim müdürlerimiz, emniyet teşkilatı ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Çocukların hem teknik, hem de uygulamalı olarak trafik eğitimi alacakları parkın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Vechi Yüksek, böyle güzel tesisleri ilimize kazandırmak için gece gündüz çalıştıklarını söyleyerek, “Bu anlamda Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu beyefendi biz gerekli tüm desteği veriyor. Bu destekten alınan güçle yapımı tamamlanan Trafik Eğitim Parkımızın faaliyetini gerçekleştirecek olan tüm paydaşlarımız bugün burada. Hepsine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Hasan Patat ise yaptığı konuşmada böyle bir tesisin yapılmasında emeği geçen başta belediyemiz olmak üzere herkese çok teşekkür etti. Bu tesis sayesinde miniklerin gelecekte daha bilinçli bir birey olacağını da sözlerine ekleyen Patat, bilinçli sürücünün trafikteki önemine vurgu yaptı.

  Konuşmaların ardından parkın açılış programına katılan minik öğrenciler akülü araçlarla, Trafik Polislerinin kontrolünde kurallara uygun bir şekilde parkta deneme sürüşü yaptı.

Oluşturulma Tarihi : 12.05.2017