Share

GÜNDE 100 ÇÖP KONTEYNIRI TEMİZLİYORUZ

     Belediyemiz, kötü koku ve görüntüye sebep olmamaları için şehir merkezindeki çöp konteynırlarında günlük rutin temizlik yapıyor.

    Yaz mevsimi boyunca şehir genelinde kötü koku ve görüntüye sebep olmamaları için çöp konteynırlarında günlük rutin bakım yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, özel dizayn edilmiş araçla konteynırları dezenfekte ederek kötü konunun ve görüntünün önüne geçiyor.

   Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililerimiz, il merkezindeki tüm çöp konteynırlarında oluşan zararlı böceklerin ve bakterilerin önlenmesi ve bunlardan kaynaklı yayılan kötü kokuların önüne geçilmesi için her gün düzenli olarak çöp konteynerlerinde dezenfekte işlemi uyguladıklarını dile getirerek, bu şekilde hem pis kokuların giderildiğini, hem de haşerelerle mücadele edildiğini belirtti. Günde yaklaşık 100 konteynırı dezenfekte sistemi ile temizlediklerini de sözlerine ekleyen yetkililerimiz, vatandaşlardan evsel atıklarını su sızdırmaz çöp poşetleri ile birlikte konteynerlere atmalarını istedi.

Oluşturulma Tarihi : 15.08.2017