Share

KURBAN BAYRAMINA HAZIRLANIYORUZ

     Yaklaşan Kurban Bayramından dolayı çalışmalarını hızlandıran Belediye ekiplerimiz, Adıyaman Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen kurbanlık hayvan satış yerlerini düzenledi.

     Vatandaşlarımızın daha rahat bir bayram geçirebilmesi amacıyla yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çalışmalarını hızlandırdı. Adıyaman Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen kurbanlık hayvan satış yerlerini düzenleyen Adıyaman Belediyesi ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgi veren yetkililer, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak, Adıyamanlıların rahat bir bayram öncesi ve bayram geçirmelerine uygun hale getirileceğini söylediler.

     Adıyaman Valiliği tarafından oluşturulan Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından alınan karara göre bu yıl Kurban Bayramında, 5 farklı noktada kurbanlık satış yeri belirlendi. Toplantıda alınan diğer kararlar şöyle: “2015 Yılı Kurban Bayramında dini amaç ve ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların, kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesebilmelerini sağlamak amacıyla kurban satılacak veya kesilecek yerlerin belirlenmesi, kesim yapacak kişilerin eğitilmesi ve bu konulara ilişkin diğer hususlarla ilgili tedbirlerin alınması ile şartların düzenlenmesi için Adıyaman Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak şu maddeleri karar altına almıştır; a) Kurban satış yerleri olarak; Saftat Et Kombinesi (Yunus Emre Mah.), Yeni Hayvan pazarı (Bahçecik Mah.), 82. Yıl Devlet Hastanesi Batısındaki Boş Alan (Yeni Sanayi Mah.), 23 Nisan İlköğretim Okulu Batısındaki Boş Alan (Fatih Mah.), Yeni Mezarlık Yolu Batısındaki Boş Alan (Bahçecik Mah.). Kurban kesim yerleri olarak; Saftat Et Kombinesi, Oto yıkama yerleri ve Besi çiftlikleri (izin verilecek yerler). 2015 yılı büyükbaş kurban kesim ücreti parçalama dahil 200,00 TL, küçükbaş kurban kesim ücreti parçalama dahil 40,00 TL olarak kamuoyuna ilan edilmesine, kurban satış ve kesim yerlerinde görevli personele ilgili kurumlarınca tanıtıcı “Görevli Kimlik Kartı” ve “Kesim Elamanı Kimlik Kartı” düzenlenmesine…”

Oluşturulma Tarihi : 10.09.2015