Share

KÜLTÜRÜMÜZÜ ANLATAN ‘YEDİYAMAN-2’ OYUNUNA YOĞUN İLGİ

     Belediyemiz Konservatuarı hocaları ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Yediyaman-2’ adlı komedi oyunu yoğun ilgi gördü.

    Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesindeki Belediyemiz Konservatuarı Tiyatro Bölümü hocaları ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Yediyaman-2’ adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

  Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda sahnelenen komedi oyununu Vali Abdullah Erin ve eşi, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Davut Kulalar ve eşi, İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy ve eşi, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu ve çok sayıda tiyatro sever izledi.

   Adıyaman kültürünü yaşatmak amacıyla hazırlanan oyunun yönetmenliğini Taner Kısa, oyunculuğunu ise Adıyaman Belediyesi Konservatuarı hocaları ve öğrencileri yaptı. Oyuncuların sergilediği performansı ayakta alkışlayan tiyatro severler, oyunun daha sık sahnelenmesini istedi.

   Vali Abdullah Erin ve eşi Gülhan Erin hanımefendi ile Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi ise oyun sonunda sahneye çıkarak tüm oyuncuları kutladı ve çiçek takdim etti.

Oluşturulma Tarihi : 19.03.2017