Share

BELEDİYEMİZDEN AFGAN AİLELERE YARDIM

   Belediyemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOGEM, ihtiyaç sahibi iki Afgan ailenin temel ev, giyim ve gıda ihtiyaçlarını karşıladı.

   Savaştan kaçarak ilimize sığınan yabancı insanlara yaptığı yardımlarla takdir toplayan Toplumsal Gelişim Merkezimiz (TOGEM), yardımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Daha önce de yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanı sıra savaştan kaçarak ilimize yerleşen Suriyeli, Afgan ve Iraklı mülteci kardeşlerimize çeşitli yardımlarda bulunan TOGEM, iç savaştan kaçarak ilimize sığınan ve aynı evi paylaşan iki Afgan aileye daha yardım elini uzattı.

   Kısa bir süre önce savaştan kaçarak ilimize sığınan 8 kişilik Iraklı Türkmen aileye yardım eden TOGEM’in çalışmaları hakkında bilgi veren TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş, Adıyaman Belediyesi olarak yoksul ve muhtaç ailelere yaptıkları yardımları aralıksız sürdürdüklerini dile getirerek, “Adıyaman Belediyesi olarak ilimizde yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza yönelik sürdürdüğümüz yardım çalışmalarını, ülkelerindeki savaştan kaçarak ilimize sığınan mülteci kardeşlerimize de yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda, son olarak aynı evi paylaşmak zorunda olan iki Afgan aileye gıda, giyim ve temel ev eşyası yardımında bulunduk. Bu anlamda yapılan yardımlar için bize her anlamda destek veren Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 16.03.2017