Share

BELEDİYEMİZDEN ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA KAHVALTI

    Belediyemiz, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte bir kahvaltı programı tertip etti. Programa katılan engelli vatandaşlar ve aileleri, program sonunda Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından sunulan gösterilerle doyasıya eğlendi.

     Belediyemiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle il merkezinde faaliyet gösteren tüm engelli dernek, okul ve STK’ların katılım gösterdiği bir kahvaltı organizasyonu tertip etti. Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü Salonunda gerçekleşen programa Vali Abdullah Erin, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Jandarma Alay Komutanı Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, Belediye Başkan Yardımcısı M. Said Kutlu, İl Defterdarı Orhan Mutluay, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, STK temsilcilileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

   Engelli vatandaşlarla yakından ilgilenip, sorunlarını dinleyen Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, tüm engelli ve engelli ailelerinin Engelliler Haftası’nı kutladı. Başkanımız, “10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla tertip ettiğimiz programımıza teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Adıyaman Belediyesi olarak yaptığımız her çalışmada engellilerimizi de işin içine katarak, onları yılın sadece bir günü, bir haftası değil, her zaman hatırladığımızı ortaya koyuyoruz. Davetimize katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

    Programında minikler, Başkanımız ve diğer protokol üyeleriyle sohbet etme imkanı da buldular. Program sonunda Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından sunulan gösteriler ve söylenen ilahilerle katılımcılar doyumsuz bir gün yaşadı.

Oluşturulma Tarihi : 15.05.2017