Share

KALDIRIM İŞGALİ YAPAN ESNAF UYARILDI

 

    Halkın çözümünü istediği sorunların başında gelen kaldırım işgalleri için düğmeye basan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, kaldırımları işgal eden esnafları uyardı.

    Adıyaman’da kapsamlı bir kaldırım işgali denetimine çıkan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, dışarıda bulunan eşyaların içeri alınması için iş yeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulundu.

    Mayıs ayı ile birlikte başladıkları kaldırım işgali denetimleri hakkında bilgi veren yetkililer, kaldırımları işgal eden esnafları önce sözlü olarak uyardıklarını, çözüm bulunamaması durumunda yazılı bir ihbarname gönderdiklerini, yine işgalin devam etmesi halinde de Kabahatler Kanununun 5326 Sayılı Kanununun 38. Maddesi uyarınca cezai işlem uyguladıklarını dile getirdi. Kaldırımların vatandaşların ortak kullanım alanı olduğunu da hatırlatan yetkililer, kaldırım işgallerine izin vermeyeceklerini belirterek, “Şehir merkezindeki birçok noktada kaldırım işgali konusunda yoğun şikayetler alıyoruz. Vatandaşların rahatlıkla kullanabilmesi gereken kaldırımlar esnaflar tarafından işgal edildiği için halkımız belli noktalarda yol ortasında yürümek zorunda kalıyor. Bundan dolayı başlattığımız çalışmalar kapsamında işgale sebep olan esnaflarımıza gerekli uyarıları yaptık. Daha yaşanabilir bir Adıyaman için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HALK DENETİMLERDEN MEMNUN

    Kaldırım işgali ile hem yayaların yürüme haklarının elinden alındığını hem de görüntü kirliğinin meydana geldiğini kaydeden vatandaşlar ise denetimlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, belediyemiz yetkililerine teşekkür ettiler.

    Adıyaman’da yıllardır yaşanan bu sorunun çözümü için elini taşın altına koyan Belediyemizin destekçisi olduklarını da söyleyen vatandaşlar, “Şehrin en işlek caddelerinde yaşanan kaldırım işgalleri ile ilgili uzun zamandır şikayetlerimiz vardı. Bu şikayetlerimiz neticesinde kolları sıvayan Adıyaman Belediyesine teşekkür ediyoruz. Belediyenin kaldırım işgallerine halk olarak tam destek veriyoruz” şeklinde konuştular.

Oluşturulma Tarihi : 10.05.2017