Share

DURAKLARDA DÜZENLEME YAPILIYOR

    Zabıta Müdürlüğü Trafik Amirliği ekiplerimiz, şehir içi trafiğini daha da rahatlatmak amacıyla minibüs duraklarında düzenleme yapıyor.

  Şehir içi trafiğini rahatlatmak için çeşitli yeniliklere imza atan Zabıta Müdürlüğümüze bağlı Trafik Amirliği ekiplerimiz, şehir merkezindeki minibüs duraklarında bulunan dubaları kaldırarak, durak sınırını renkli uyarıcı yazılarla belirlemeye başladı.

  Konu ile ilgili bilgi veren yetkililerimiz, “Duraklarımızda bulunan dubalar yolun daralmasına ve doğal olarak da trafiğin sıkışmasına neden oluyordu. Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik Amirliği olarak trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmak için Türkiye’de yeni uygulamaya konulan ‘durak çizgisi’ sistemini hayata geçirmeye başladık. İlk etapta Ulu Camii önünde bulunan durakta gerçekleştirdiğimiz bu sistem çok beğenildi, bizde il merkezimizdeki tüm duraklarda aynı sistemi uygulamaya karar verdik. Bu sistemin tamamlanmasıyla birlikte durakları ihlal eden sürücüler ağız cezalara maruz kalacak” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 30.03.2017